PORADNIK KATOLIKA

WITAJ W PORADNIKU KATOLIKA!

Witamy Państwa w internetowym poradniku katolika. Poradnik prowadzą wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Odpowiadamy na pytania dotyczące wiary katolickiej, a zwłaszcza zagadnień biblijnych, dogmatycznych, moralnych, duchowych, liturgicznych, historycznych. Pytania i odpowiedzi będą publikowane. Będzie wskazana także literatura, w której można znaleźć pogłębioną odpowiedź na postawione pytanie. Zachęcamy do korzystania z poradnika oraz dzielenia się swoimi uwagami.

PORADNIK KATOLIKA
Baza wiedzy
Poradnik Katolika > Poradnik Katolika > Baza wiedzy

Szukanie w pomocy:


Uczestnictwo we Mszy św.

Rozwiązanie

czy msza św. w której uczestniczę jest ważna jeżeli wyjdę z kościoła prze komunią św. lub przyjdę po ewangelii - nie jestem tego pewny.

Szczęść Boże. Msza Święte rozpoczyna się znakiem krzyża i kończy błogosławieństwem. Składa się z Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystii. "Licytowanie się" ile mogę się spóźnić i ile wcześniej mogę wyjść nie ma najmniejszego sensu - jeśli w pełni odkrywam czym jest Msza Święta. Jeśli zatem nie ma ważnego powodu, który usprawiedliwiałby moje spóźnienie czy też wcześniejsze wyjście (np. dolegliwości zdrowotne) nie mogę mówić o pełnym uczestnictwie we Mszy Świętej - i tym samym jak to zostało wyrażone Msza Święta jest "nieważna".

Ks. Paweł Bogaczyk

Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 29
Kategoria: MORALNOŚĆ
Wyświetleń: 2396

 
« Wstecz

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid

Logo designed by Freepik