PORADNIK KATOLIKA

WITAJ W PORADNIKU KATOLIKA!

Witamy Państwa w internetowym poradniku katolika. Poradnik prowadzą wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Odpowiadamy na pytania dotyczące wiary katolickiej, a zwłaszcza zagadnień biblijnych, dogmatycznych, moralnych, duchowych, liturgicznych, historycznych. Pytania i odpowiedzi będą publikowane. Będzie wskazana także literatura, w której można znaleźć pogłębioną odpowiedź na postawione pytanie. Zachęcamy do korzystania z poradnika oraz dzielenia się swoimi uwagami.

PORADNIK KATOLIKA
Baza wiedzy
Poradnik Katolika > Poradnik Katolika > Baza wiedzy

Szukanie w pomocy:


Słonina w piątek?

Rozwiązanie

Czy zjedzenie w piątek słoniny (tłuszcz zwierzęcy) jest grzechem ciężkim?

Słonina w powszechnym mniemaniu (podobnie jak krew, kości) jest uważana za mięso dlatego nie powinno się jej jeść w piątek (zwłaszcza w postaci stałej). Nie wydaje się natomiast przekroczeniem prawa fakt, że stopioną słoninę - tłuszcz użyjemy w niewielkich ilościach jako przyprawę do niektórych pokarmów.
O grzechu ciężkim też tu nie mówimy, bo nie jest to materia ciężka. Co innego, jeśli to by się działo w sposób stały i specjalnie lekceważący wstrzemięźliwość w piątki. Pozdrawiam - ks. Krzysztof Bułat.

Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 24
Kategoria: DUCHOWOŚĆ
Wyświetleń: 4002

 
« Wstecz

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid

Logo designed by Freepik