PORADNIK KATOLIKA

WITAJ W PORADNIKU KATOLIKA!

Witamy Państwa w internetowym poradniku katolika. Poradnik prowadzą wykładowcy Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Odpowiadamy na pytania dotyczące wiary katolickiej, a zwłaszcza zagadnień biblijnych, dogmatycznych, moralnych, duchowych, liturgicznych, historycznych. Pytania i odpowiedzi będą publikowane. Będzie wskazana także literatura, w której można znaleźć pogłębioną odpowiedź na postawione pytanie. Zachęcamy do korzystania z poradnika oraz dzielenia się swoimi uwagami.

PORADNIK KATOLIKA
Baza wiedzy
Poradnik Katolika > Poradnik Katolika > Baza wiedzy

Szukanie w pomocy:


Święta zniesione

Rozwiązanie

Sczęść Boże,
chciałabym zapytać czy nieuczestniczenie we Mszy świętej w tzw. święto zniesione np. Uroczystość Św. Józefa, w sytuacji, gdyby ktoś miał dzień wolny jest grzechem ? Dziękuję za odpowiedź

Szczęść Boże, nieobecność na Mszy Świętej w Uroczystość św. Józefa, grzechem nie jest, nawet wówczas, gdy ma się dzień wolny. Uczestniczymy we Mszy Świętej, by umocnić naszą wieź z Chrystusem, pogłębić naszą wiarę i to jest, czy też powinna być wewnętrzna motywacja do udziału w Ofierze Chrystusa. Dlatego też powinniśmy cenić sobie możliwość udziału w Eucharystii nie kalkulując czy to święto obowiązkowe, czy też nie. Staram się wskazać na głębsze motywacje, ale to nie przekreśla tego, co zostało wyrażone w zdaniu pierwszym. Pozdrawiam z Bogiem.
Ks. Paweł Bogaczyk

Szczegóły artykułu
Identyfikator artykułu: 28
Kategoria: MORALNOŚĆ
Wyświetleń: 2268

 
« Wstecz

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid

Logo designed by Freepik